Forchetta Matta logo

La Pasta di Giovanni Perna

Těstoviny Giovanni Perna

Ručně zpracovávané semolinové těstoviny, vyráběné dle tradičních receptur a za pomocí tradičních tvarovacích bronzových šablon. Sušení těstovin probíhá při nízkých teplotách, způsobuje pórovitost a tím zaručuje výbornou přilnavost surovin a olivového oleje. Syntetická barviva se nepoužívají, barví se výtažky z řepy, mrkve a špenátu.

Semolinové těstoviny jsou vyrobeny z pšeničné krupice (semoliny), která je umleta z kvalitní tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum), která se pěstuje v regionu Marche.

Složení: Mouka z tvrdozrnné semolinové mouky, voda. U těstovin papardelle a tagliatelle je složení semolinová mouka, voda a 20% vejce. Těstoviny neobsahují žádné konzervanty či jiné chemické látky. Těstoviny obsahují lepek.

Těstoviny ze semoliny mají vysoký podíl vitamínu B1, B2, B3, B6 a B9. Komplex těchto vitamínů je nezbytný pro správně pracující nervoový systém, zvyšuje imunitu a podporuje zdravý metabolismus. Nutričně hodnotné je i zastoupení minerálních látek - především hořčíku a fosforu. V semolinových těstovinách se nachází železo, vápník, draslík a zinek. Jednou z nejdůležitějších živin, které tyto těstoviny z tvrdé pšenice obsahují, je vláknina, díky které jídlo ze semolinových tětovin dokonale zasytí, přičemž má nízký glykemický index a pozitivně ovlivní trávení.

Těstoviny ze semolinové mouky jsou významnou složkou středozemní kuchyně, která je vzorem pro kvalitní stravovací návyky vytvořené tradicí v oblasti Středozemního moře, má pozitivní vliv na zdraví a je spojována s dlouhým a aktivním životem.

Od roku 2010 je Středozemní kuchyň uznávaná jako UNESCO World Heritage.

Celkem produktů: 19

< 1 2 >