Forchetta Matta logo

Vinařské oblasti Itálie

Itálie je rozdělena na 20 vinařských oblastí.

Piemonte, Valle D´Aosta, Lombardia, Trentino, Veneto, Friuli, Liguria, Emilia Romagna, Toscana, Umbria, Marche, Lazio, Abruzzo, Molise, Campania, Puglia, Basilicata, Calabria, Sicilia a Sardegna.

Vinice v Itálii nalezneme na celém území, od Alp na severu, přes kopcovité kraje a údolí ve střední Itálii až po jih Sicílie. Rozsáhlé hory, podhůří a kopce poskytují výborné klimatické a půdní podmínky pro pěstování vinné révy.

 

Vinařská oblast Marche

Tato vinařská oblast střední Itálie se rozkládá podél Jaderského pobřeží v délce asi 150 km.

Zde vložit foto oblasti viz,příloha.

Marche patří mezi desítku největších výrobců vína v Itálii. Tento region se proslavil především bílým vínem Verdicchio a Pecorino a červeným vínem Rosso Conero, Lacrima di Morro d'Alba a šumivým vínem Vernaccia.

Pěstované červené odrůdy: Aleatico, Alicante, Barbera, Cabernet Franc, Canaiolo Nero, Ciliegiolo, Merlot, Montepulciano, Pinot Nero, Sangiovese a Vernaccia Nera

Pěstované bílé odrůdy: Albana, Biancame, Bombino Bianco, Chardonnay, Grechetto, Maceratino, Malvasia Bianca di Candia, Malvasia Bianca Lunga, Malvasia Toscana, Passerina, Pecorino, Pinot Bianco, Pinot Grigio, Sauvignon, Trebbiano Toscano a Verdicchio Bianco